Paskaičius Namų Darkytojos dienoraštį, kilo naujų minčių, ką gi reiks pagaminti šiai savaitei. Bet labiausiai sudomino “Chef’s Salty Chocolate Balls. Pasiknaisiojus internete visur nurodomas toks pats receptas. Na tas, kuris buvo toje serijoje. Bet labai jau neįspūdingas man pasirodė, todėl jį atidedu kitam kartui, o va čia radau “The Real Recipe”. O čia jau buvo įdomiau. Taigi, ėmiau ir išbandžiau. Su daug nuklydimų. Bet jau galutinis rezultas gardus.. Niam :)

Reikės nedaug:
Puodelio smulkintų riešutų [maniškiai buvo žemės riešutai, kuriuos susmulkinau tikrai smulkiai]
Puodelio smulkintų sausainių [trupinių]
~0,5 puodelio sirupo [taip, reikėjo kukurūzų, bet naudojau savo gamybos, paprastą – cukraus]

Dar reikės šokolado plytelės [naudojau juodą], pusės puodelio riebios grietinėlės, gabaliuko sviesto – žodžiu, čia gavosi gryna improvizacija, kadangi pagalvojau, kad šokolado bus per mažai, tai norėdama padidint būsimo glajaus kiekį, visą tai ir sudėjau. Bet, valio, pavyko :)

aj, o dar reikės poros šaukštų cukraus ir šaukštelio druskos.

Tai va, pasakoju, kaip gaminti:
Sausainių trupinius sumaišom su smulkintais riešutais. Supilam sirupą. Orientuotis reikia į tai, kad iš masės reiks gaminti rutuliukus, todėl masė turi nebūti labai sausa. Taigi, formuojam nedidelius rutuliukus, juos apvoliojam cukraus ir druskos mišiny. Tada į puodą pilam grietinėlę, dedam šokoladą ir sviestą. Kaitinam, kol viskas tampa vientisa skysta mase. Kai taip nutinka, tada dedam rutuliukus į šią masę, pavoliojam, kad gražiai pasidengtų šokoladu ir dedam į kepimo popieriumi išklotą indą. Kai visi rutuliukai tampa rudi ir būna gražiai išdėlioti, nešam juos kiek atvėsti. Kai šokoladas sustingsta, viskas, galima ragauti.

man labai patiko tas sūrumo prieskonis. Bet kitąkart dėčiau ne žemės riešutus. Ir dar, prieš maišant juos su sausainių trupiniais, pakepinčiau kiek. Na, bet čia kitam kartui, kuris, tikiu, bus :)

Skanaus!