Desertai – geras dalykas. Dar geresnis dalykas – draugiški desertai. Taip, kalbu apie tą patį.. :) daugeliui mūsų, dailios lyties atstovių, iki skausmo pažįstama tema.

Šįvakar mano virtuvėj svečiavosi desertas su idėja, pasiskolinta iš žurnaliuko “Puodeli Virk! Įvairūs apkepai”.

Pati gaminau ne visai pagal receptą, bet papasakosiu, kaip viskas buvo:

naudojau:
porą rabarbarų stiebų, ~180g [galima naudot persikus]
100ml pusiau saldaus [drąsiai galima pilti ir sausą, saldų ar kitokį] balto vyno
porą šaukštų medaus
pusę cinamono lazdelės
3 kiaušinius
šiek tiek sviesto formelėms ištepti
cukraus pudros

Gaminau taip:
Rabarbarus nulupau, supjausčiau nedideliais gabaliukais, nuplikiau verdančiu vandeniu [galbūt to ir nereikėjo..], puode užviriau vyną su medum, dėjau ten rabarbarus, paviriau porą minučių. Šiaip vyno galima pilti šiek tiek daugiau, manau, nes man po virimo liko labai nedaug skysčio..
Išvirtus rabarbarus išimam iš vyno, dedam į sviestu pateptas formeles, iš vyno išimam cinamono lazdelę. Toliau reikėtų baltymus atskirti nuo trynių, pastaruosius dėti į dubenį ir jį kaitinti virš garų, maišyti ir po truputį pilti karštą vyną. Šitoj vietoj padariau klaidą [tinginiukas apėmė..], todėl tiesiog suplakiau trynius su karštu vynu. Atskirtai išplakiau baltymus iki standžių putų, abi mases sumaišiau ir pyliau ant rabarbarų. Kepiau ~10-12min, 180C karščio orkaitėj. Iškepus reikia apibarstyti cukraus pudra [ką iš pradžių pamiršau]. Rūgštelės mėgėjams patiks, mėgtanties saldžiau, patariu dėti daugiau medaus.
Štai ir viskas, paprastas ir lengvas desertas.

Skanaus!

išeiga: 5 porcijos [porcija – ramekinas], viename – 100kcal.

Advertisements