Pagaliau atradau laiko pasisukinėt virtuvėj :) vis dėlto, indiška virtuvė – mano turbūt bene mėgiamiausia. Todėl negalėjau nesudalyvaut šitoj Savaitėj.

na, o šiam skanumynui reikia:
~525ml vandens
300g cukraus
0,5 šaukštelio tarkuoto muskato
0,25 šaukštelio maltų gvazdikėlių
100g razinų
150g susmulkintų džiovintų figų
150g supjaustytų džiovintų datulių

150g avinžirnių miltų
165ml vandens bundžiams

125g susmulkintų riešutų [lazdyno, migdolų arba pistacijų]
75g kokoso drožlių

aliejaus kepimui

mano modifikacijos: gaminau iš pusės kiekio, figų neturėjau, todėl dėjau daugiau datulių ir razinų, riešutus naudojau žemės.

Gaminimo procesas:
vandenį, cukrų, prieskonius ir džiovintus vaisius virti kartu kol suminkštės datulės ir skystis pasidarys tiršto padažo konsistencijos. Žodžiu, turit gauti tokį kaip sirupą. Man su sirupo virimais kažkaip iki šiol nesiseka. Ne laiku baigės cukrus, tai dėjau jo šiek tiek mažiau ir, matyt, kiek per trumpai viriau, todėl gavos ne visai sirupas, bet iš bėdos tiko :)
Toliau, gaminam bundžius: dubeny sumaišom avinžirnių miltus ir vandenį. Tešla turi būti tiršta, tokia, kad pro samtį ar rėtį didelėm skylutėm lįstų “makaroniukai” :) jei per skysta, dedam daugiau miltų, jei atvirkščiai -pilam vandens.
Įkaitinam aliejų, pro rėtelį ar samtuką išspaudžiam trumpučius “makaroniukus”, arba, kitaip, pailgintus taškelius, visas aliejaus paviršius turi jais pasidengti. Kepam kelias minutes, kol tampa geltonai auksinės spalvos. Atsargiai – nesudeginkit.
Iškepus vienai porcijai, kepam kitą – kol baigias tešla.
Iškepusius bundžius sumaišom su pasiruoštu sirupu, smulkintais riešutais, kokoso drožlėm. Sudrėkintom rankom suformuojam rutuliukus. Gaminant iš viso kiekio gaunas apie 16.

Maniškiai luglu gavos neypatingai tvirti, čia viskas dėl nelabai vykusio sirupo, tačiau tikrai skanūs :) kaip ir turbūt visi indiški saldumynai – saldūs labai, bet skanūs.

Skanaus :)

Šaltinis: Harė Krišna. Vegetariniai valgiai.